Erimeetmed viirushaiguste leviku ennetamiseks 21. september admin

COVID-19 viiruse olemasolu ja leviku tõttu võetakse Kahtla Lasteaed-Põhikoolis kasutusele järgmised ennetusmeetmed:

• Haigustunnuste ilmnemisel tuleb püsida kodus. Ka köha, maitse- ja lõhnataju puudulikkus ja nohu on piisav põhjus puudumiseks. Kui õpilasel / kooli töötajal esinevad haigussümptomid, tuleb ühendust võtta perearstiga.
  • Kool ei aktsepteeri puhkuse eesmärgil reisimist. Tulles välisriigist, tuleb täita Eesti Vabariigis kehtestatud nõudmisi (nt kaks nädalat eneseisolatsiooni või eneseisolatsioon kahe negatiivse testitulemuseni).
  • Tuleb sageli pesta käsi ja kasutada kaitsevahendeid (visiir, mask, käte ja pindade desinfitseerimine). Kaitsemaski/visiiri kasutamine on vabatahtlik.
  • Kooli siseneb õpilane eesuksest ja desinfitseerib oma käed.
  • Iga õpilane kasutab enda õppevahendeid, kaaslasega neid ei jaga.
  • Vahetundide ajal viibime võimalikult palju värskes õhus, korrapidaja õhutab klassi.
  • Võimalusel väldime lähikontakte kaaslastega.
  • Kooli töötajal on õigus mõõta õpilase kehatemperatuuri. Termomeetri kasutamine on vajaduspõhine.
  • Võimalusel väldime külaliste/lapsevanemate sisenemist koolimajja.

Tegevused erinevate stsenaariumide korral

• Arvatava nakkusohu vältimiseks kaalume kooli sulgemist mõneks päevaks või jätame ühe klassi mõneks päevaks koju. Kodus olevatele lastele kohaldatakse distantsõpet.
  • Kui on põhjust kahtlustada kokkupuudet COVID-19 viiruse kandjaga, on õpilasel/kooli töötajal kohustus jääda koju. Kooli tuleb teavitada, korraldatakse distantsõpe.
  • Kui klassis on tuvastatud haigestumine COVID-19 viirusesse, suunatakse kogu kool distantsõppele vähemalt nädalaks. Haigestunu peab perioodi lõpus tegema uue testi, positiivse testi korral jääb ta endiselt isolatsiooni.
  • Kui haigestumine leiab aset koolis, informeerib klassijuhataja sellest lapsevanemat, lapsevanem on kohustatud õpilasele järele tulema, haigestunu isoleeritakse teistest ja talle antakse kaitsemask.
  • Kui haigestub õpetaja, korraldame võimalusel veebitunnid (õpetaja kodus, lapsed koolis) või  üritame diagnoosi selgumiseni leida asendusõpetaja. Kui õpetaja / kooli töötaja COVID-19 test on positiivne, suunatakse kogu kool distantsõppele vähemalt nädalaks.
  • Distantsõppe ajal korraldatakse osa õppetööst veebitundidena. Õpilasel on kohustus veebitunnis osaleda ning igal õpetajal on kohustus korraldada nädalas igale klassile vähemalt üks veebitund. Veebitundide ajad lepivad õpetajad omavahel enne kokku.

• Kooli siseneb õpilane eesuksest ja desinfitseerib oma käed.
  • Iga õpilane kasutab enda õppevahendeid, kaaslasega neid ei jaga.
  • Võimalusel väldime lähikontakte kaaslastega.
  • Võimalusel väldime külaliste/lapsevanemate sisenemist koolimajja.

Tegevused erinevate stsenaariumide korral